Badatelská konference Globe

Letošní Den Země jsme (mimo jiné) oslavili účastí na mezinárodní Badatelské konferenci Globe.
Konference probíhala v areálu Gymnázia Jana Palacha a kromě badatelských teamů z ČR hostila také mladé badatele z Irska, Slovinska, Ukrajiny, Severní Makedonie a Gruzie. Konference se také zúčastnil mezinárodní ředitel programu Globe Dr. Tony Murphy a kulturní atašé velvyslanectví USA Todd Jurkowski.
Prezentace badatelského projektu našich žáků se setkala s velkým zájmem a odborná porota ji hodnotila velmi příznivě. Po polední přestávce teamy znovu prezentovaly svoje projekty a další aktivity na Badatelském tržišti. Naši žáci umožnili účastníkům konference vyzkoušet si objektivitu vnímání hadů lidmi tak, jak to probějhlo při sbírání dat do prezentovaného projektu. I zde se aktivita našich žáků setkala s velkým zájmem, osobně se zapojil i mezinárodní ředitel programu Globe Dr. Tony Murphy.

Nyní si můžete prezentaci projektu prohlédnout i vy.