8. ročník soutěže Finanční gramotnost

Celostátní kolo

V úterý 25. dubna 2017 v prostorách historického areálu EMAUZY, Praha 2, Vyšehradská 320/49 probíhalo finálové kolo vítězů krajských kol 8. ročníku soutěže Finanční gramotnost.

Naši školu v I. kategorii reprezentovali Kateřina Smolařová, Michal Beran a Tereza Vítková, v II. kategorii Barbora Smolařová, Michal Dao a Martina Novoveská, kteří se do celostátního kola probojovali po vítězství v okresním a krajském kole.

Tým žáků II. stupně obsadil ve finálovém kole výborné 3. místo. Blahopřejeme a děkujeme za úspěšnou reprezentaci školy.

Krajské kolo

I v krajském kole se oběma našim týmům dařilo a postup do celostátního finále 25. dubna v Praze se podařil.

Okresní kolo

Na přelomu ledna a února se žáci zapojili do okresního kola. V limitu 30 minut tentokrát společně řešili otázky věnované informační, peněžní, cenové a rozpočtové gramotnosti. Kromě teoretických otázek nechyběly ani úkoly praktické - početní.

Soutěžící:

• 1. kategorie - Kateřina Smolařová, Michal Beran, Tereza Vítková
  • 2. kategorie - Barbora Smolařová, Martina Novoveská, Tuan Dao Trong

Blahopřejeme k vítězství v okresním kole a držíme palce v kole krajském.

Školní kolo

Žáci naší školy se již posedmé zapojili do celostátní soutěže Finanční gramotnost. Soutěž je určena všem žákům 1. a 2. stupně základních škol a žákům všech středních škol v těchto základních tematických okruzích:

• informační gramotnost
  • peněžní gramotnost
  • cenová gramotnost
  • rozpočtová gramotnost
  • právní gramotnost
  • ochrana spotřebitele.

Školního kola soutěže se zúčastnilo 21 žáků 1. stupně, kteří odpovídali online na 15 otázek v časovém limitu 30 minut.

Nejúspěšnější žáci 1. stupněTřída
1.Kateřina Smolařová5. A
2.Jakub Štrobl5. B
Tereza Vítková5. B
Michal Beran5. A
Dan Šavlik5. B
Václav Škarda5. A

Školního kola soutěže se zúčastnilo 130 žáků 2. stupně, kteří odpovídali online na 17 otázek v časovém limitu 30 minut.

Nejúspěšnější žáci 2. stupněTřída
1.Jana Cvachoučková7. A
2.Dao Trong Tuan8. B
Martina Novoveská9. B
3.Yevhen Porynets9. B
Barbora Smolařová9. A
Jakub Sládek8. B

Blahopřejeme vítězům a přejeme mnoho úspěchů v okresním kole v lednu.