IN-Generation

Naše škola se v tomto školním roce zapojila do celorepublikového projektu IN-Generation, který se zaměřuje na vzdělávání žáků základních škol, jejich učitelů a rodičů v oblasti internetové gramotnosti.

V pondělí 20. ledna se žáci VI. A věnovali práci se vzdělávací sadou Příběhem do digi světa. Žáci si ve skupinách pozorně pročítali komiksový příběh. K jednotlivým situacím příběhu vybírali ty nejvhodnější varianty zakončení příběhu (použití různých digitálních technologií v reálné situaci). Všem se podařilo dovést příběh k úspěšnému zakončení.

V pondělí 2. prosince nejprve žáci VI. A při hodině informatiky pracovali se vzdělávací sadou Užitečné weby. Kromě práce ve skupinách se zadanými úkoly vytvořili žáci také pěkné online pojmové mapy v bubbl.us.

Odpoledne se třeťáci zabývali tématem Digitální svět. Během diskuse a práce na interaktivní tabuli zjistili, jaká jsou kolem nás digitální zařízení, k čemu je lidé používají a jak pomáhají v životě a práci. Ve skupinách vytvořili plakáty o zařízeních digitálního světa ve formě jednoduché myšlenkové mapy.

Projekt IN-Generation je realizován společností European Leadership & Academic Institute (ELAI) ve spolupráci s dalšími partnery pod záštitou MŠMT. Cílem projektu je podpořit zvyšování úrovně internetové gramotnosti v České republice.