Mladý chemik

Dne 10. 12. 2019 se na naší škole uskutečnilo krajské kolo soutěže Hledáme nejlepšího mladého chemika ČR. Naši školu reprezentovali tři nejlepší žáci ze školního kola, které proběhlo již v listopadu. Celkem se soutěže zúčastnilo 95 žáků z různých škol.
Žáci si zkusili vyplnit test s otázkami a doplňovačkami z obecné a anorganické chemie. Naši školu reprezentoval Maksym a Leona z 9. třídy a Eliška z 8. třídy, která s chemií ve škole teprve začala, ale je veliký nadšenec do studia přírodních věd, a proto uspěla ve školním kole a „porazila“ i zkušenější deváťáky. Přestože se našim chemikům nepodařilo probojovat do dalšího kola, zaslouží si pochvalu za poctivou přípravu.