Podpora technických dovedností žáků Plzeňského kraje

Naše škola se zapojila do projektu „Podpora technických dovedností žáků Plzeňského kraje“.  Hlavním cílem projektu je především zvýšení zájmu mladé generace o studium technicky zaměřených studijních a učebních oborů a celkové posílení prestiže řemeslných profesí.

V pátek 21. 3. 2014 proběhly v 9. třídách soutěže technických dovedností s elektronickou stavebnicí Boffin 750. Žáci a žákyně 9. tříd soutěžili ve dvojicích, zábavnou a atraktivní formou se zorientovali v elektronice a úspěšně sestavili minimálně 2-5 projektů - elektrický obvod ovládaný spínačem, solární článek, FM přijímač a melodie spínaná elektretovým mikrofonem.

Dle postupu prací při sestavování projektů, rychlosti, funkčnosti a taktéž kvality zpracovaných výstupů vyhodnotili členové realizačního týmu ve spolupráci s vyučujícím fyziky nejúspěšnější soutěžní dvojici. Tito žáci se zúčastní finálových kol, která proběhnou v červnu 2014 na SOUE Plzeň.

Ve finále se setkají dvojice žáků ze 7 okresů Plzeňského kraje, kteří sestaví složitější varianty projektů a taktéž zodpoví formou počítačového testování soubor teoretických otázek. Nejlepší řešitelé budou vyhodnoceni součtem výsledků z praktické části a ze znalostního kvízu z fyziky.

Více fotografií zde