Přijímací řízení na střední školy

• Sledujte webové stránky škol, které vás zajímají.
  • Seznamte se s podmínkami školy pro přijetí do vybraného oboru vzdělávání.
  • Navštivte dny otevřených dveří na vybraných školách.
  • Informační brožura „Čím budu

Přihláška

Uchazeč nebo zákonný zástupce může podávat nejvýše 2 přihlášky (lze vytisknout z webové stránky MŠMT, z webových stránek středních škol nebo zakoupit v prodejnách SEVT). Můžete uplatnit např. dvě přihlášky na dvě různé střední školy nebo dvě přihlášky na dva různé obory vzdělání v jedné střední škole.

Pokyny pro vyplnění přihlášky:

• Státní občanství – u většiny je ČR
  • ZPS – změněná pracovní schopnost – nehodící škrtněte (nemá-li žák ZPS, škrtáte ano)
  • Adresa pro doručování písemností – příjmení, jméno a adresa zákonného zástupce
  • Ročník SŠ – nevyplňuje se
  • Termín přijímací zkoušky – u škol, které nepořádají přijímací zkoušky – kolonku nevyplňujte
  • Obor vzdělání (kód a název) – v publikaci „Čím budu“, na webu středních škol
  • Potvrzení lékaře – pokud to škola vyžaduje - najdete v publikaci, na webu škol

Termín odevzdání přihlášek: nejpozději do 19. února 2013 třídnímu učiteli. Po potvrzení ředitelkou školy bude přihláška vrácena zákonným zástupcům.

Přihlášku rodiče doručí na vybranou školu sami poštou nebo osobně do 15. 3. 2013.

Zápisový lístek –  slouží k potvrzení úmyslu uchazeče stát se žákem příslušného oboru vzdělávání na škole, na kterou byl přijat. Zákonný zástupce ho získá proti podpisu u třídního učitele. Ponechá si ho do doby, než bude ukončeno hodnocení výsledků přijímacího řízení. Svůj úmysl vzdělávat se v dané střední škole potvrdí uchazeč nebo zákonný zástupce uchazeče odevzdáním zápisového lístku řediteli školy, který rozhodl o jeho přijetí ke vzdělávání, a to nejpozději do 10 pracovních dnů ode dne oznámení (zveřejnění) rozhodnutí. Zápisový lístek může uchazeč uplatnit jen jednou; to neplatí v případě, že uchazeč chce uplatnit zápisový lístek na škole, kde byl přijat na základě odvolání.

Přijímací řízení

Dny konání zkoušky pro 1. kolo stanoví ředitel školy v pracovních dnech od 22. dubna do 30. dubna 2013.

Výsledky přijímacího řízení
Ředitel školy ukončí hodnocení uchazečů do 3 pracovních dnů po termínu stanoveném pro přijímací zkoušky a oznámí výsledky přijímacího řízení. Pořadí uchazečů se zveřejňuje pod registračním číslem. Registrační číslo je přiděleno uchazeči ve škole v den přijímací zkoušky před jejím zahájením. V případě, že se přijímací zkouška nekoná, sdělí přidělené registrační číslo uchazeči písemně ředitel školy zároveň s informací o nekonání přijímací zkoušky. Ředitel střední školy zveřejní seznam přijatých a nepřijatých žáků nebo zákonným zástupcům pošle rozhodnutí o nepřijetí (sledujte webové stránky středních škol nebo jejich vývěsní tabule).

Postup v případě nepřijetído 3 pracovních dnů od doručení rozhodnutí je možné podat k rukám ředitele střední školy odvolání proti nepřijetí. Informujete se o dalších možnostech na webových stránkách Krajského úřadu nebo zvolené další školy.