Celostátní kolo Soutěže Finanční gramotnost

Tým I. stupeň byl oceněn za svůj projekt Zvláštní cenou ministra financí

Po vítězství v okresním a krajském kole Soutěže Finanční gramotnost se tým žáků I. stupně - Jan Broch, Adéla Nová a Karel Suchánek - zúčastnil celostátního kola, které se konalo v pátek 29. dubna 2022 v budově České národní banky v Praze.

Náš tým byl oceněn za svůj vypracovaný projekt Zvláštní cenou ministra financí, kterou si všichni převzali z rukou pana ministra Zbyňka Stanjury. Součástí ceny je také plánovaná návštěva ministerstva a pana ministra ve čtvrtek 19. května 2022. Vítězný tým vyhrál s projektem Velkých sportovních her, který byl po ekonomické stránce propracovaný a originálně propojil obsah s českými bankovkami (zdroj: Twitter @MinFInCZ). V rámci projektu děti vytvářely vlastní prezentaci sportovního dne, která obsahuje program akce, organizaci, rozpočet a vytvoření letáku. Projekt pak následně prezentovaly před odbornou porotou.

Během soutěžního dne měly děti možnost navštívit nově vybudované Návštěvnické centrum ČNB  v ulici Na Příkopě a expozici Lidé a peníze, která se nachází v prostorách původního trezoru. Výstava se zaměřuje na historii peněz a centrálního bankovnictví. Nezapomněli jsme ani na prohlídku historického centra Prahy - Staroměstského a Václavského náměstí.