Projektový den v Techmania Science Center

Ve středu 8. června se žáci VII.B zúčastnili projektového dne v Techmania Science Center, který byl zaměřen na oblast finanční gramotnosti, digitální bezpečnosti a kyberbezpečnosti.

V prostorách budovy science centra a 3D Planetária se děti zúčastnily těchto vybraných akcí:

• SMĚNÁRNA:  Interaktivní workshop na projekční kopuli Science On a Sphere zaměřený na převod měn a početní operace týkající se zahraniční měny. Žáci aktivně pracovali s kurzovním lístkem, za správně vypočítané úkoly si mohli "zakoupit" drobné suvenýry.
  • 3D projekce: v projekčním sále Planetária žáci za pomocí brýlí na virtuální realitu zjistili, jak lidské tělo reaguje na stav beztíže, proletěli se mezinárodní vesmírnou stanicí a dozvěděli se, jaká nebezpečí na astronauty ve vesmíru číhají a jakými způsoby se před nimi mohou chránit.
  • PENÍZE NEJSOU VĚDA: v horním kongresovém sále budovy Science Centra žáci diskutovali s odbornicemi z praxe nad tématem finanční gramotnost. V závěrečné on-line hře si ověřili své znalosti a vyhráli drobné ceny.
  • Prohlídky edukativních expozicí v budově science centra a budově 3D Planetária