Sedmáci v Polanově síni

V pátek 4. dubna navštívili žáci VII. A a VII. B kulturní pořad "Zajímavosti ze staré Plzně" v Polanově síni Knihovny města Plzně.
Dozvěděli jsme se zajímavosti o některých plzeňských stavbách, proč se Peklu říká Peklo, proč si Plzeňané chodí sahat na andělíčka pro štěstí, jak to bylo s veřejným osvětlením našeho města a mnoho dalšího z historie Plzně.
Cestou zpátky jsme měli zajímavý zážitek, protože jsme se podívali do nově zrekonstruované Staré synagogy, kterou mnoho Plzeňanů ani nezná.
Pořad Zajímavosti ze staré Plzně a návštěva Staré synagogy se nám moc líbily, odnesli jsme si zajímavé poznatky o našem městě.

Eliška, Míša, Libuška a Petra, VII. A