10. základní škola na mapě

Virtuální prohlídka školy

Škola online

Sportovní aktivity na škole

V letošním školním roce se naše škola zapojila do celé řady sportovních soutěží.
Žáci 7. a 8. tříd se zúčastnili semifinále v Street Hockey Cupu, do kterého postoupili v minulém školním roce. I zde obstáli velice dobře a postoupili do finále soutěže, kde obsadili 5. místo. Mladší žáci, kteří hráli základní kolo, se umístili na 3. místě.

Chlapci a dívky 9. tříd nás reprezentovali v sdruženém okresním a krajském kole ve stolním tenisu družstev, kde se družstvo dívek i družstvo chlapců umístilo na krásném druhém místě.

Již tradičně se chlapci i dívky zapojili do školní futsalové ligy, starší žáci obsadili v základní skupině 2. místo, děvčatům 8. a 9. tříd uniklo finále velice těsně, ve vyřazovacím kole prohrály jediný zápas o 1 gól, a to na penalty. I tak je třeba jim za reprezentaci školy poděkovat, v předešlých letech se již 2x děvčata dostala až do finále republiky, kde obsadila v obou případech 2. místo. Tentokrát měla více štěstí děvčata 6. a 7. tříd, která si postup vybojovala. V republikovém finále pak obsadila 6. místo, Lucie Čejková ze 7. A byla zároveň vyhlášena nejlepší brankářkou.

V rámci soutěží AŠSK jsme se opět zapojili do okrskových kol ve florbalu, kde nejlépe uspěla děvčata 8. a devátých tříd, která se umístila na 3. místě.

Okresního kola v basketbalu se zúčastnili mladší i starší žáci naší školy. Lépe uspěli mladší žáci (převážně 6. třídy), kteří vybojovali 3. místo. Pro dívky uspořádala okresní kola v basketbalu již tradičně naše škola, zde uspěla lépe starší děvčata, která se umístila na krásném 2. místě.

Sportovní soutěže jsme zakončili účastí v Aquatlonu, kde naši žáci v soutěži družstev zvítězili. Na vítězství se velkou měrou podíleli hlavně žáci 6. tříd.

Všem žákům, kteří reprezentovali naši školu ve sportovních soutěžích děkujeme a věříme, že v příštím školním roce budou i nadále úspěšní.

V závěru školního roku se žáci měli možnost zúčastnit Festivalu sportu, který se konal v areálu plzeňské Plazy. Zde si všichni mohli vyzkoušet různé druhy sportů. Tato akce se konala již poněkolikáté a myslím, že opět měla u žáků velký ohlas.

V průběhu školního roku se naše škola opět zapojila do projektu Sazka olympijského víceboje. Do testování se zapojili všichni žáci 1. i 2. stupně, kteří neměli zdravotní osvobození. Díky velké účasti žáků v projektu jsme měli možnost účastnit se slosování o 40 000 Kč na sportovní vybavení školy a tuto výhru se nám podařilo získat. Děkujeme všem žákům i učitelům, kteří se do projektu zapojili a pomohli nám tímto k lepšímu sportovnímu vybavení školy..