Technika má zlaté dno 2017

Naši žáci Ondřej LukešEster Kunstmüllerová z IX.A ve spolupráci se studenty SŠINFIS Lukášem Přibilem (3.F) a Honzou Kučerou (1.F) obsadili v soutěži krásné 2. místo a jako odměnu obdrželi z rukou zástupců Plzeňského kraje diplomy a poukázky na nákup elektroniky v hodnotě 2000 Kč.

Sedmnáct týmů tvořených vždy dvěma žáky střední školy a dvěma žáky partnerské základní školy se sešlo 11. října 2017 v kinosále Středního odborného učiliště elektrotechnického Plzeň, Vejprnická 56, na soutěži Technika má zlaté dno, kterou letos vyhlásil Plzeňský kraje popáté.

Úkolem soutěžních družstev bylo sestavení modelu výtahu s akustickou signalizací dojetí do stanice ze stavebnic Merkur 8 a Boffin 750. Na toto náročné zadání měli účastníci časový limit 4 hodiny. K dispozici jim byli tři odborní poradci a osmičlenný pomocný tým složený z pedagogů a žáků SOU elektrotechnického.

Týmy žáků byly rozděleny do dvou kategorií, a to gymnázia a maturitní obory a zvlášť učební obory. Na soutěž dohlížela hodnotící komise složená ze zástupců Krajského úřadu Plzeňského kraje, Západočeské univerzity v Plzni a Svazu průmyslu a dopravy, která soutěžícím přidělovala body podle předem stanovených kritérií.

Zdroj:
Soutěž Technika má zlaté dno má své vítěze. In: www.plzensky-kraj.cz [online]. [cit. 2017-10-16]. Dostupné z: http://www.plzensky-kraj.cz/cs/clanek/soutez-technika-ma-zlate-dno-ma-sve-viteze