Zlaťáci v kuchyni

V sobotu 1. června 2013 se v Praze uskutečnilo finále soutěže Zlaťáci v kuchyni. Jedná se o neobvyklou soutěžní disciplínou, která v dětech probouzí zájem o zdravé potraviny a přípravu jednoduchých pokrmů z nich. Důraz klade především na nápad, kreativitu, týmovou práci a výsledný vzhled pokrmu.

Úkolem soutěžního týmu je vytvořit na jídelním talíři lehký studený oběd či večeři, které budou zároveň unikátním trojrozměrným výtvarným dílem. K přípravě využijí ovoce, zeleninu a další zdravé potraviny potravinové pyramidy. Důležitý je celkový nápad, použité ingredience a výsledný vzhled pokrmu. Produkty mohou být tvarovány krájením, vykrajováním, strouháním a mletím. Vzniklá kompozice smí být vzájemně spojována pomocí dřevěných párátek, špejlí, kovových spon a podobných pomůcek, které však ve výsledném díle nesmí být viditelné.

Prohlédněte si prezentaci, kterou vytvořily žákyně 8. B třídy k finálovému kolu a video z průběhu školního kola na naší škole.