Zlepšete dopravu s námi

Takový byl název kreativní soutěže, kterou mezi základními a středními školami vyhlásilo Centrum dopravního výzkumu. Jejím smyslem bylo hledat způsoby, jak společně vytvořit dopravu bezpečnější, ekologičtější, efektivnější a příjemnější. Bylo na každém, zda zvolí téma reálné dopravní situace, nebo se zaměří na vizi do budoucnosti.

Na druhém místě se umístil videoklip žákyň 10. základní školy Plzeň ve složení Sára Csonková, Lucie Čejková, Anna Vacínová a Karolína Vaníková. Tým poučnou formou představil návrhy, jak zlepšit dopravu a jak se chovat bezpečně na silnicích.