10. základní škola Plzeň,
nám. Míru 6,
příspěvková organizace
301 00 Plzeň
GPS: 49° 43‘ 55.65” N,
13° 22‘ 18.57” E (347 m n.m.)
Najdete nás zde
Stejně jako v loňském roce se i letos žáci a učitelé 10. ZŠ připojují k celoevropskému týdnu programování CodeWeek 2015. Za úspěšné zapojení obdržela naše škola certifikát.
V týdnu od 12. - 16. října 2015 se žáci mohli zúčastnit různých aktivit, které pro ně vyučující informatiky připravili:
Zábavnou a hravou formou děti řešily úkoly podle obtížnosti, individuálně podle svých schopností. Cílem bylo proniknout do záhady programování, uvědomit si, jak fungují programy a aplikace, popř. si vytvořit vlastní program. Žáci pracovali v různých aplikacích zaměřených na vizuální/blokové programování:
Žáci VII. B a školní družiny pracovali s rozšířenou realitou (augmented reality) v aplikacích Quiver, Spacecraft 3D a LandscapAR. Z 2D obrázku (markeru) se pomocí aplikace v mobilním telefonu nebo tabletu stal trojrozměrný objekt.
Žáci devátých tříd si v rámci Evropského týdne programování vyzkoušeli vytváření vlastních webových stránek.
Někteří žáci si opět vyzkoušeli "bobří" úlohy týkající se strukturace na stránkách Bobříka informatiky. Velmi dobře si vedli Lukáš Reich, Marek Hrubý, Adam Kacerovský, Jana Pěchoučková, Martin Reich, Jakub Sládek, Lukáš Beránek, Michal Dao, Tomáš Klíma, Ondra Lukeš, Simona Ivanová a Bára Smolařová.
"Když máme nějaký složitý objekt, věc, ve které se nevyznáme, snažíme se v ní najít menší části a vztahy mezi nimi, snažíme se v ní najít strukturu. V informatice se pro popis struktur používají grafy, tabulky a jiné struktury, do kterých lze data uspořádat tak, aby s nimi počítač uměl počítat. Struktury je také třeba formálně popsat, i v tom je kus umění". (webové stránky Bobřík informatiky)