E-Twinningový projekt Financie hrou /Finance hrou

Třída VII. B se účastní mezinárodního e-twinningového projektu Financie hrou/Finance hrou. Prostřednictvím realizace projektu žáci získají širší národní a evropské kulturní povědomí, získají praktické dovednosti ve finanční gramotnosti, obohatí své digitální kompetence, aktivně využijí informační a komunikační technologie.

Cíl

Seznámení žáků z obou zemí, získání informací o obou třídách. Hlavním cílem je vytvoření deskové hry na téma Finanční gramotnost. Žáci budou rozvíjet kreativitu při vymýšlení zajímavých úloh, poznají jiný slovanský jazyk, posílí zapojení ICT do vlastní práce a zlepší si komunikace a skupinovou práci.

Partnerská škola

Základná škola A. Sládkoviča Sliač, Sliač, Slovensko (https://zssliac.edupage.org/)

Úvodní setkání

Ve čtvrtek 31. března proběhla první společná on-line schůzka v aplikaci Google Meet. Děti obou tříd se vzájemně představily a rozdělily do smíšených týmů.

Úvodní hra byla zaměřená na problematiku financování a udržitelnosti. Společně jsme ji uspořádali v rámci Global Money Week v prostředí Kahoot a vyhodnotili jsme ji v rámci on-line setkání. Děti odpovídaly na 10 česko-slovenských otázek.

Žáci si nyní vytvoří v bezpečném prostředí Twinspace vlastní profil doplněný svým avatarem, který vznikne v aplikaci Free Avatar Maker (https://avatarmaker.com/). Během dalšího online setkání obou tříd také vyhodnotíme nejlepší loga našeho projektu.

Dlouhodobý úkol

V následujících týdnech nás čeká tvorba vlastní deskové hry Pole života. Ve spolupráci a během aktivní komunikace pracovních týmů v rámci Twinspace vytvoříme otázky zaměřené na problematiku nakupování a placení, hospodaření, spoření a dluhů. Pátá - kreativní skupina - vytvoří hrací pole a kartičky s otázkami.