E-twinningový projekt a šesťáci - pokračujeme

Třídy VI. A se účastní mezinárodního e-twinningového projektu Štvorec a obdĺžnik v žiackom okolí. Prostřednictvím realizace projektu žáci získají širší národní a evropské kulturní povědomí, získají praktické dovednosti v matematické gramotnosti. Během projektu aktivně využijí informační a komunikační technologie.

První informace o projektu jsme zveřejnili před několika dny. Vzájemně jsme se s partnerskou školou ze Slovenska představili, vytvořili návrhy loga projektu a zaslali fotografii školy. Všechno prostřednictvím portálu Twinspace.

Nyní už nás čeká další úkol: Prozkoumejte základní tvary v našem bezprostředním okolí. Najděte a vyfotografujte čtverce a obdélníky. Změřte jejich rozměry, vypočtěte obvod a obsah. Porovnejte výsledky s partnerskou školou, zjistěte, co je společné a co je jiné.

Práce v terénu - okolí školy, školní budova

Společně i každý zvlášť jsme zkoumali okolí školy i naše domovy a hledali čtverce a obdélníky. Vyfotografovali jsme je a v on-line aplikace PhotoCollage vytvořili koláže, které použijeme v prezentaci. Nakonec jsme se rozhodli, že chceme pracovat společně a zároveň i představit našim kamarádům ze Slovenska prostředí naší školy. Podrobněji jsme se tedy věnovali šatním skříňkám a šachovnici, kterou máme na naší chodbě. Vše jsme přesně naměřili a vyfotografovali.

Výpočty ve třídě, vytvoření prezentace

Ve třídě během hodiny matematiky jsme na interaktivní tabuli spočítali obvody a obsahy. Na závěr jsme ještě vytvořili prezentaci a tu nasdíleli prostřednictvím Twinspace (stejně jako vybrané fotografie), aby si ji mohli prohlédnout na Základné škole s materskou školou v Urminci.

Doufáme, že se naše práce bude na Slovensku líbit.