E-twinningový projekt a šesťáci - začínáme

Třídy VI. A se účastní mezinárodního e-twinningového projektu Štvorec a obdĺžnik v žiackom okolí. Prostřednictvím realizace projektu žáci získají širší národní a evropské kulturní povědomí, získají praktické dovednosti v matematické gramotnosti. Během projektu aktivně využijí informační a komunikační technologie.

Zadání

Prozkoumejte základní tvary v našem bezprostředním okolí. Najděte a vyfotografujte čtverce a obdélníky. Změřte jejich rozměry, vypočtěte obvod a obsah. Porovnejte výsledky s partnerskou školou, zjistěte, co je společné a co je jiné.

Partnerská škola

• Základná škola s materskou školou, Urmince, Slovensko

Náš první úkol

Naše partnerská škola nás požádala, abychom se představili a pokusili se  vytvořili logo projektu. Informace o naší škole jsme zaslali prostřednictvím portálu Twinspace a dvě loga vytvořili na počítači.

Ze Slovenska jsme se dozvěděli něco o ZŠ Urmice a v Twinspace se objevila i fotografie zasněžené budovy školy.

Pozdravujeme zo Slovenska.
Našu školu navštevuje 191 žiakov v 10 kmeňových triedach. Na prvom stupni (1.-4.ročník) 92 a druhom(5.-9.ročník) 99 žiakov.  Angličtina sa vyučuje od prvej triedy. Druhým cudzím jazykom bol nemecký jazyk. Areál školy sa rozprestiera na 2,7 ha pozemku plnom zelene. Žiaci už od prvého stupňa majú pekné športové úspechy, aj ako jednotlivci, aj ako kolektívy.
Pravidelne sa zapájame do envromentalneho projektu Zelená škola a Škola priateľská k deťom.
Viac informácií na www.zsurmince.edupage.org
.

To u nás zatím sníh není, tak jsme alespoň upravili fotografii v on-line editoru Pixlr:

V následujících dnech nás čeká praktický úkol -  budeme hledat, fotografovat a měřit čtverce a obdélníky.