European Money Quiz

Žáci naší školy se zapojili do celoevropské soutěže European Money Quiz sedmým rokem a zároveň dosáhli nejlepšího výsledku. V minulosti se našim žákům podařilo opakovaně obsadit 4. a 5. místa.

Cílem soutěže je zlepšit finanční znalosti žáků ve věku od 13 do 15 let. Pořadatel soutěže je Evropská bankovní federace, koordinátorem v ČR Česká bankovní asociace.

Ze třídního kola postoupila vždy dvojice žáků, v jednotlivých třídách si nejlépe vedli tito žáci:

• VIII. A: Antonín Kordík, Petra Tököly
  • VIII.B: Cao Anh Cuong, Jan Krýsl
  • IX. A: Matěj Varga, Kryštof Hořejší
  • IX. B: Nikol Šimanovská, Marek Nesveda

národním finále v konkurenci 370 dvojic skončili Nikol Šimanovská a Marek Nesveda z IX.B na výborném 3. místě. Cenu si společně se svými spolužáky převzali od člena bankovní rady Tomáše Holuba v pondělí 27. května 2024 v České národní bance, prohlédli si jednotlivé výstavy (Za měnou. Lidé a peníze.) a prošli se historickým centrem Prahy.

Blahopřejeme a děkujeme za úspěšnou reprezentaci naší školy.