Finanční gramotnost

Ve školním roce 2023/24 se žáci I. a II. stupně zapojili do 13. ročníku soutěže Finanční gramotnost.

Školní kolo probíhalo v prosinci a žáci obou kategorií odpovídali online formou na otázky z oblasti osobního a rodinného rozpočtu, cenové gramotnosti a fungování světa peněz. Nejlépe si vedly žákyně V. B – Zuzana Bielková, Tereza Plačková, Simona Skalková a Tereza Suchánková, vítězně se zapojili žáci VIII. A: Antonín Kordík, Dominika Jelínková, Anna Chykala a Petra Tököly. Celkem se zúčastnilo 25 žáků I. stupně a 44 žáků II. stupně.
Oba týmy reprezentovaly naši školu v okresním kole a své kategorie vyhrály. Postoupily proto do krajského kola, ve kterém je v průběhu dvou měsíců čekal tvůrčí úkol. Zadání pro děvčata z V. B obsahovalo vypracování ručně psané a kreslené případové studie na téma oslava konce školního roku. Tým osmáků řešil problematiku rodinného rozpočtu. Některé části studie byly dané, v jiných se projevila kreativita žáků, jejich schopnost získávat a vyhodnocovat data a informace, spolupracovat a komunikovat. Nedílnou součástí prezentace bylo také dotazníkové šetření mezi žáky třídy a školy.

Děkujeme za úspěšnou reprezentaci školy v okresním a krajském kole a gratulujeme.