SAZKA OLYMPIJSKÝ VÍCEBOJ

V letošním školním roce se naše škola již podruhé zapojila do projektu SAZKA OLYMPIJSKÝ VÍCEBOJ, který je určen pro žáky základních škol celé republiky. Žáci si plněním osmi disciplín mohou srovnat svou výkonnost s ostatními, stejně starými vrstevníky.
Více o projektu na stránkách víceboje

Po splnění všech disciplín obdrží každý žák sportovní vysvědčení, které mu napoví, v čem je dobrý a co by bylo třeba ještě zlepšovat. Plnění jednotlivých disciplín probíhá téměř celý školní rok a je zpestřeno různými doplňkovými úkoly, do kterých se mohou školy zapojit. Více ve videu

S našimi žáky jsme kreslili výkresy pro naše olympioniky a vytvářeli video na téma „To je basketbal“. V této soutěži jsme byli, spolu s dalšími třinácti školami v republice vybráni, a za odměnu k nám na naši školu zavítala 18. 5. basketbalová show s Mariánem Přibylem, Jiřím Novotným, Tomášem Reimerem a Filipem Marianem.
Šesťáci a deváťáci se setkali s vicemistryní světa, vítězkou Euroligy a mnohonásobnou mistryní ČR – Kateřinou Elhotovou. Ta předala i výhru vítězi střelecké soutěže o její basketbalový dres opatřený autogramem.
„Jsem moc ráda, že jsem tu mohla být. Nejen děti, ale i já jsem si toto dopoledne velmi užívala,“ usmívala se Elhotová. „V nejbližší době na některou ze základních škol určitě opět, a ráda, dorazím.“
Děti dokonce s českou basketbalovou hvězdou poměřily síly – při hře 4x4 na jeden koš. Kapitány týmů byli právě Elhotová na straně jedné a Marian Přibyl, mnohonásobný reprezentant a dvojnásobný mistr české ligy s USK Praha, na straně druhé.
Kromě Elhotové byl dalším vzácným hostem dne Michal Ježdík – sportovní ředitel týmu Basketball Nymburk, vedoucí sportovně metodické sekce ČBF a bývalý trenér národního družstva mužů. „Bylo to super, úplně mě to vtáhlo a zapojil jsem se. Začal jsem s dětmi házet na terče,“ popisoval Ježdík. „Výborná věc na podpoření našeho sportu. Učitelům jsem říkal, že by tento projekt měl sloužit i k tomu, abychom udrželi pohyb a vzdělání v nějaké symbióze. Jedno bez druhého nemá význam.“ Klíčová je podle něj práce pedagogů na prvním stupni základních škol. „A já bych šel klidně i do posledního ročníku mateřiny. Tam se utváří vztah ke sportu.“
(Basketbalové show začaly v Lomnici nad Popelkou, do Plzně zavítala i Elhotová. Česko sportuje [online]. Praha, 2016 [cit. 2016-06-14]. Dostupné z: http://www.ceskosportuje.cz/sazkaolympijskyviceboj/clanky/basketbalove-show-zacaly-v-lomnici-nad-popelkou-do-plzne-zavital)

Fotografie z akce

Vítězné video vytvářeli žáci devátých tříd a je možné jej shlédnout na YouTube Czech Basketball Federation.

Dále naše škola získala svou aktivitou trénink s olympionikem, který by k nám měl zavítat začátkem příštího školního roku.