Tandemová výuka

Třídy VI. A, VIII. B a IX. A si během dubna, května a června vyzkoušely, jaké je to, když je učí dvě vyučující zároveň. Jedna mluvila česky, druhá německy a průběžně se střídaly. Žáci během deseti vyučovacích hodin plnili zábavné úkoly, netradiční aktivity, a to jak distančně, tak i prezenčně po návratu do školy. Měli možnost si úplně poprvé vyzkoušet např. stanovištní učení a jazykovou animaci. Pracovali ve skupinkách a pedagogové plnili pouze roli facilitátorů a koordninátorů činností. Aktivity kladly větší nároky na jejich samostatnost a vzájemné učení se jeden od druhého. Žáci se tímto způsobem navzájem ovlivňují, učí se rychleji a své znalosti hned aplikují. Edukace probíhá nenásilně, neuvědoměle, zážitkově, a proto je trvalejší z hlediska uchování v paměti. Nedílnou součástí takového procesu je posílení dobrého klima třídy.

Učitelky Jitka Quadratová, Jana Drábková