Technika má zlaté dno

Ve středu 19. října 2016 se zúčastnili dva žáci naší školy soutěže Technika má zlaté dno, kterou pořádal Krajský úřad Plzeňského kraje. Reprezentovali nás Ondřej Lukeš a Ester Kunstműllerová ze třídy VIII. A. Soutěž i slavnostní předávání cen vítězům soutěže se konalo v kinosále SOU elektrotechnického v Plzni. Žáci pracovali v týmech složených ze dvou žáků základní školy a dvou žáků střední školy. Naší partnerskou střední školou byla SŠ informatiky a finančních služeb Plzeň. Všechny týmy měly za úkol setrojit funkční elektrickou pilu s automatickým vypnutím s následnou akustickou signalizací po přeříznutí dřevěné lišty. K tomuto účelu žáci využívali stavebnice Merkur 8 a Boffin 750.

"Byla to zajímavá zkušenost, rozhodně jsme tohle nečekali. Mám radost, že jsem se do této soutěže přihlásila. Stavění šlo hladce, říkali jsme si, na co potřebujeme tolik času a nakonec se ukázalo, že potřebujeme ještě nějaký čas navíc. I přes nátlak času obdivuji trpělivost některých týmů. Všichni jsme se snažili. Jsem s výsledkem velice spokojená."
Ester Kunsműllerová, VIII. A