Přijímací řízení na SŠ

Přijímací řízení na střední školy pro školní rok 2024/2025

Všechny informace najdete zde: www.prihlaskynastredni.cz 66
Výhody elektronicky podané přihlášky (DIPSY) pro uchazeče a jejich zákonné zástupce:

• uvidí výsledky JPZ v den zveřejnění X ostatní se mohou seznámit s výsledky osobně ve střední škole
  • budou mít všechny informace v okamžiku zveřejnění X ostatní čekají na dopis ze střední školy
  • budou informováni o místě konání JPZ ihned po rozřazení uchazečů do SŠ X ostatní čekají na dopis ze střední školy
  • 15. 5. vědí, na kterou SŠ je uchazeč přijat X ostatní mají informace zveřejněné na úřední desce SŠ

Kritéria přijímacího řízení

Kritéria přijímacího řízení jsou zcela v kompetenci ředitele SŠ, proto je nutné se s nimi seznámit na webových stránkách školy. Mezi ně patří např. bodové ohodnocení přijímací zkoušky, body za známky na vysvědčení, body za portfolio apod.

Úprava podmínek pro žáka – cizince

Uchazeči, kteří získali předchozí vzdělání ve škole mimo území ČR se promíjí na žádost zkouška z českého jazyka = uchazeči se hlásí ze zahraničí a nenavštěvují ZŠ v ČR. Jde-li o cizince (Ukrajince) s vízem dočasné ochrany – v přihlášce zaškrtne příslušnou kolonku a vyplní přílohu Žádost o prominutí JPZ z českého jazyka a žádost o konání JPZ z MAT v ukrajinském jazyce + prokáže se vízem dočasné ochrany!

Jednotná přijímací zkouška z M, ČJ

Na jednotnou přijímací zkoušku se lze připravovat podle písemného testového zadání z minulých let, nebo online na stránkách www.cermat.cz

Další nabídku k procvičování naleznete i na ČT edu. „Najdete zde nejen videa a pracovní listy k procvičování matematiky a češtiny, připravili zde i velkého průvodce se spoustou rad a praktických tipů. Jak zvládnout stres před přijímačkami, jak se efektivně učit? Co všechno se kolem JPZ letos mění? To a mnoho dalšího naleznete přehledně na jednom místě, volně dostupné pro kohokoliv a kdykoliv.“

Výběr SŠ:
www.atlasskolstvi.cz