Cesta kolem světa

Projektový den byl zaměřen na několik zemí, prostřednictvím kterých jsme opravdu obletěli svět.
První představenou zemí byla Itálie, o které nám lektor pověděl základní informace, společně s žáky si popovídal i typickém italském salátu – Caprese. Žáci si nakrájeli rajčata, mozzarellu, plátky dozdobili lístky bazalky. Salát všem moc chutnal.

Dokud jsme zůstávali v Itálii, pokusili jsme se vytvořit imitaci vybuchlé sopky z jedlé sody, mýdlové vody a octa.
Poté jsme odcestovali do Egypta, kde jsme zkoumali pyramidy, povídali si o nejuctívanějším zvířeti – o kočce. Žáci si poté vyzkoušeli modelovat egyptské motivy.
Z Egypta jsme se přesunuli do Austrálie, o které jsme se dozvěděli spoustu zajímavých informací a žáci si zahráli hru na poznávání australských zvířat.

Poslední destinací pro nás bylo Japonsko, ke kterému žáci dostali tabulku s česko-japonskou abecedou a vytvořili si své jméno nebo přezdívku.
Na závěr jsme vytvořili skupinky, rozdělili si země a snažili se shrnout vše, co jsme se během několika hodin naučili.

Projekt byl velmi poutavý a my bychom chtěli poděkovat panu Tesárkovi, který nám všechny zajímavé aktivity zprostředkoval.