Den bezpečnějšího internetu 2014

Podobně jako v předchozích letech se i letos žáci naší školy zapojili svými aktivitami do Dne bezpečnějšího internetu 2014 (SID 2014). Letošní Den bezpečnějšího internetu provází motto: "Vytvořme společně lepší internet...", jehož záměrem je upozornit na fakt, že přestože jednou z nejsilnějších cílových skupin internetových uživatelů jsou děti a mládež, obsah online je určen převážně dospělým. Proto je potřeba myslet i na děti a mladé uživatele a pokusit se nabídnout jim dostatečné množství webových stránek s bezpečným obsahem, šitým na míru právě jim.

• Na začátku února proběhly besedy pro žáky 1. i 2. stupně, kterých se celkem zúčastnilo více než 130 žáků.
  • Žáci ve skupinách výtvarně zpracovávali motto letošního ročníku "Vytvořme společně lepší internet..."
  • Žáci 9. tříd po krátkém představení projektu v počítačové učebně graficky vyjádřili téma internet ve formě slovního mraku a umístili ho na společnou virtuální nástěnku. Obrázky doplňují pravidla bezpečného chování na internetu.

• Žáky VII. B seznámil s problematikou bezpečného chování na internetu Webranger Petr Kanaloš. Upozornil hlavně na otázky spojené s elektronickým rozesílání textových zpráv, fotografií či videa se sexuálním obsahem. Tyto záznamy (fotografie, video) jsou pak často zveřejněny na internetu - zejména dojde-li k ukončení vztahu mezi mladistvými.

Plakáty do soutěže:

O nejlepším zpracování budou moci rozhodnout žáci, učitelé a rodiče. Na vítězné práce a vylosované hlasující čekají knižní ceny od Nakladatelství Fraus, sladkosti věnovalo SRPŠ. Hlasujte zde