Den se strojní průmyslovkou

V úterý 7. 6. jsme navštívili SPŠ strojnickou a SOŠ profesora Švejcara Plzeň, kde jsme se v rámci akce nazvané Den se strojní průmyslovkou dozvěděli hravou a poutavou formou spoustu zajímavých informací. Zjistili jsme, jaké obory se dají na této škole studovat, vyzkoušeli jsme si, jak probíhá praxe. Plnili jsme různé úkoly, vyráběli si odznaky, svařovali laserem, programovali, seznámili se s virtuální realitou a 3D tiskárnou, ochutnávali vyrobenou čokoládu.

Tento den jsme si velmi užili a opravdu se zamysleli nad naší budoucností. Poděkování patří milým studentům v rolích průvodců a hlavně všem profesorům, kteří nám během dne pomáhali a vše pečlivě vysvětlovali, a všem, kteří se podíleli na organizaci této náročné akce.