Den Země a projekt Ukliďme Česko

V týdnu od 17. – 22.4. se škola připravovala na dlouho očekávaný Den Země. Letošní rok jsme se zaměřili především na význam recyklace a efektivní třídění odpadu. Třída II.C. na toto téma připravila výzdobu haly školy, kde žáci celé školy postupně dopisovali sliby naší Zemi, mezi které patřilo například šetření vody nebo omezení jízd automobilem. Ostatní třídy oslavily Den Země uklízením nepořádku v okolí školy.

Ukliďme Česko

Šesťáci a sedmáci se spolu se svými učiteli zapojili do úklidu okolí školy, včetně školní zahrady a školního hřiště. Rozlámané tužky, pravítka, papírky, plastové obaly skončily v kontejneru, aby nehyzdily prostředí pro žáky, neboť s oteplujícím se počasí přilákají čisté prostory první třídy k učení se venku.