10. základní škola Plzeň,
nám. Míru 6,
příspěvková organizace
301 00 Plzeň
GPS: 49° 43‘ 55.65” N,
13° 22‘ 18.57” E (347 m n.m.)
Najdete nás zde
Během dubna - června se šesťáci zúčastnili mezinárodního e-Twinningového projektu Zeměpis hravě on-line (Geografia hravo on-line). Na projektu s námi spolupracovaly děti ze Základné školy A. Sládkoviča Sliač ze Slovenska. Více informací o průběhu projektu a dílčích aktivitách si můžete přečíst na školním webu:
Děti v obou třídách si společně zasadily jednotlivé rostliny a pozorovaly jejich růst. Zároveň pořizovaly fotografie. Na závěr jsme z koláží fotografií (využití aplikace Canva) vytvořily puzzle, a tím i úkoly pro své slovenské kamarády.
Děti nejprve vyhledaly vhodné fotografie na webovém portále Pixabay (volné fotografie k použití), jejich společným tématem byly zemědělské a průmyslové stroje a zařízení. Zároveň také vyhledaly na internetu informace, které vyhodnotily a zpracovaly do krátkého textu. Následně ve dvojicích pracovaly v aplikaci Chatter Pix na dílčích úkolech hry a „namluvily“ jednotlivá zařízení. Následovalo společné vytvoření hry ve Flippity, kterou si můžete prohlédnout a vyzkoušet na tomto odkazu. Úkolem je postupně odemknout jednotlivé zámky zadáním správného názvu (ve slovenštině).
V pátek 18. června 2021 se od 8:55 h. uskutečnilo závěrečné on-line setkání obou tříd. Proběhlo v aplikaci Google Meet.
Nejprve jsme společně shrnuli jednotlivé části projektu. Obě třídy si zahrály jednu z aktivit, kterou pro ně připravila partnerská škola. Slovenští páťáci si zahráli puzzle z koláže fotografií našich rostlin, šesťáci hledali dvojice ze slovenského pexesa zaměřeného na plodiny. V další části si děti vzájemně kladly otázky a komunikovaly spolu. Na závěr samostatně ve třídách děti podrobně prozkoumaly úkoly, děti ze slovenské školy pro nás připravily velké množství aktivit v aplikaci Learning Apps, které zpracovaly do únikové hry. Na závěr děti vzájemně ohodnotily hry na virtuální nástěnce Padlet.
Na e-Twinningovém projektu pracovala třída VI. B s paní učitelkou Pavlou Sýkorovou a společně s námi i páťáci ze Sliače s paní učitelkou Alenou Lisičanovou.