E-twinningový projekt a VI. B - pokračujeme

Třída VI. B se účastní mezinárodního e-twinningového projektu Zeměpis hravě on-line, Geografia hravo on-line. Prostřednictvím realizace projektu žáci získají širší národní a evropské kulturní povědomí, získají praktické dovednosti v digitální gramotnosti, obohatí své digitální kompetence. Během projektu aktivně využijí informační a komunikační technologie.

Už třikrát proběhlo on-line setkání s partnerskou ZŠ ze Sliače v aplikaci Google Meet. Zjistli jsme, jaké je složení tříd, zajímavosti o městě i obou státech. Děti z obou zemí si zasoutěžily ve hře Kahoot, kdo si pamatuje z našeho prvního setkání více informací.

Dlouhodobý úkol

Pokračuje náš praktický úkol - pozorovat růst plodin - děti si zvolené rostliny zasadily ve škole a pozorují jejich změny.

Dílčí úkoly

Děti obou tříd vytvořily na virtuální tabuli Padlet česko-slovenský slovníček pojmů, které souvisejí s tématem projektu. Postupně ho doplňujeme.
Ve stejné aplikaci si žáci kladou otázky a vzájemně na ně odpovídají.

• Jak dlouhé jsou na Slovensku prázdniny?
  • Máte v lázních minerální prameny? Jsou teplé nebo studené?
  • Slovensky kočka je mačka. Jak se řekne kocour?
  • Jak dlouhé jsou na Slovensku prázdniny?
  • Koľko vyučovacích hodín mávate v škole, keď sa normálne učíte?
  • Kedy vám začína vyučovanie?

Žáci na virtuální on-line pohlednici v aplikaci Thinglink vložili text o sobě a svých zálibách.

Nyní vytváříme hravé aktivity na téma zemědělství a průmysl. Společně už jsme některé dokončili a těšíme se na slovenské.

Doufáme, že se naše aktivity budou na Slovensku líbit.

Oficiální informační server města Plzně Bezpečná Plzeň  Centrum robotiky  Fraus YouTube Recyklohraní Smart vzorová škola In(tenet) generation Facebook