E-Twinningový projekt Holiday Memories

Třída VIII. B účastnila mezinárodního e-twinningového projektu Holiday Memories. Prostřednictvím realizace projektu žáci obohatili své digitální kompetence, aktivně využívali svoji angličtinu, znalosti ze zeměpisu, informační a komunikační technologie, získali širší národní a evropské kulturní povědomí.

Cíl

Žáci obou tříd vytvoří plakáty, jejich hlavním tématem budou zážitky z prázdnin. Žáci budou rozvíjet kreativitu při vymýšlení zajímavých úloh, poznají jiný slovanský jazyk, posílí zapojení ICT do vlastní práce a zlepší si komunikace a skupinovou práci.

Partnerská škola

Szkoła Podstawowa nr 10 im. Mikołaja Kopernika w Głogowie, Głogów, Poland

Průběh projektu

Během měsíce dubna a května se žáci  nejprve rozdělili do skupin. Ve spolupráci s paní učitelkou Sýkorovou a Bílkovou žáci v aplikaci Canva vytvářeli plakáty, při tvorbě textu v angličtině zapojili umělou inteligenci (AI). Polské děti vytvářely plakáty v hodinách výtvarné výchovy a angličtiny. Na závěr si žáci obou tříd sadu plakátů vzájemně prohlédli a diskutovali nad jejich tématem.

Výstupy polské školy:

Výstupy žáků VIII. B