Finanční gramotnost

Také v tomto školním roce se žáci naší školy zapojili do už 12. ročníku soutěže Finanční gramotnost.
V prosinci žáci I. stupně řešili online formou 15 otázek, na žáky II. stupně čekalo celkem 20 úkolů, které byly zaměřeny na osobní a rodinný rozpočet, cenovou gramotnost a fungování světa peněz.
Nejlépe si vedli páťáci – Ota Vacek, Adam Benedikt a David Chromov, z osmáků Karolina Stadnyk, Nikol Šimanovská a Vivian Megová.

V okresním kole žáci vytvořili tým a při plnění úkolů spolupracovali. Děvčata v kategorii II. stupně obsadila 2. místo, kluci z pátých tříd svoji kategorii vyhráli.

V krajském kole je proto čekalo vypracování ručně psané a kreslené případové studie na téma osobní rozpočet a její prezentace před porotou. Zamýšleli se nad příjmy a výdaji mladého člověka, který právě ukončil střední školu, zvolili jeho profesi, zpracovali rozpočet, pokusili se financovat jeho nový mobil, vymysleli stručný životopis a vše doplnili vlastními obrázky.

Následně pak vše online prezentovali před odbornou porotou a odpovídali na její otázky ohledně případové studie a práce na ní. Kluci obsadili v krajském kole 2. místo.

Blahopřejeme a děkujeme oběma týmům za úspěšnou reprezentaci školy.