Jedeme s europoslancem do Bruselu!

Dva týmy sestavené z žáků 9. B a jednoho žáka 9. A se pod vedením paní učitelky Tomanové zúčastnily soutěže s poslancem Evropského parlamentu Petrem Ježkem. Úkolem žáků bylo natočit video propagující Evropskou unii. Nejdříve žáci připravovali koncept videa, s čímž si poradili na výbornou, nakonec se ale jako větší oříšek ukázala délka videa. Do časového rámce jedné minuty se muselo vejít vše podstatné, a tak bylo důležité, aby každá vteřina měla svůj smysl. Pro některé záběry se jeden z týmů vydal do hlavního města České republiky. Nevyhnul se nám ani boj s časem, kdy se na jednom videu pracovalo téměř do konce termínu odevzdávání.

Videa se umístila na 4. a 5. místě a žáci se vydají společně s paní učitelkou v termínu 28. 11. - 3. 12. 2017 na poznávací zájezd s panem europoslancem Ježkem do Bruselu, kde mimo jiné navštívíme Parlamentarium a Evropský parlament. Dále se podíváme do největšího univerzitního města Lovaň, Frankfurt nad Mohanem a historického města Antwerpy, Bruggy a Gent. Všichni už se moc těšíme!

• Video č. 1, autoři: Jakub Vrbický, Ondřej Lukeš, Dominik Vlček
  • Video č. 2, autoři: Martin Reich, Matěj Pittr, Sára Michlová, Michal Dao, Richard Pešička