Kuchařská soutěž Zdravé 5

Jako každý rok se i letos naše škola pod vedením paní uč. Ptáčníkové zapojila do celostátní soutěže Zdravé 5 Coolinaření s Albertem.

Školní kolo Zdravé 5 na naší škole proběhlo 8. 4. 2016 za účasti 6. a  7. tříd v počtu 9 skupin po 3 žácích. Školního kola se zúčastnila i naše školní družina.

Po školním kole, ve kterém jsme vyhlásili vítěze naší školy, následuje semifinálové republikové kolo. Odborná porota vybrala z přihlášených týmů maximálně 5 nejlepších týmů z každé kategorie a kraje. Naši školu reprezentují týmy KIWÍCI, PODMOŘSKÁ DVOJKA a SLADCÍ JEDNOROŽCI. O postupu do celostátního kola rozhodlo veřejné hlasování.

Do celostátního kola postoupil tým Sladcí jednorožci (Alice Lhotáková, Eliška Sýkorová a Michaela Tomášková – 6. tř.). Finále proběhlo v Praze dne 28. 5. 2016, soutěžící tvořili pokrmy z předem daných surovin.
Děvčata připravila pokrm s názvem Klaun a sladký dezert. Suroviny: chléb, šunka, zelí, rajče, lučina, kiwi, pomeranč, jablko, jogurt.
Alice, Eliška a Míša obsadily ve finále 1. místo. Blahopřejeme.

Dívky se za odměnu zúčastnily 3. - 5. června výherního pobytu v Příbrami. Podívaly se do mlýna, jak se vyrábí mouka, zkusily si podojit kozu a vyrobit kozí sýr, shlédly též unikátní sbírku lišajů. K tomu krásné ubytování v přírodě a chutná strava, no prostě nemělo to chybu.