Lyžařský kurz 2023

Vážení rodiče,
naše škola zajišťuje základní kurz lyžování. Lyžařský kurz je určen pro začínající i pokročilé lyžaře. Níže jsou uvedeny bližší informace.

• Termín: 23. 1. 2023 – 27. 1. 2023
  • Místo: Železná Ruda - Špičák, SKI areál Špičák
  • Ubytování: Hotel Stella, Špičák 91, vzdálený 150m od nástupní sjezdovky SKI areálu. Čtyř až šesti lůžkové pokoje se sociálním zařízením, restaurace, přednáškový sál, lyžárna, atd. tel: 601 591 591
  • Doprava: Vlakem tam i zpět bez přestupů. Odjezd i příjezd - Plzeň- zastávka (Přeštická ul. 4). Odjezd v pondělí 23. 1. 2023 v 7h 41 min, návrat 27. 1. 2023 v 18h1 6 min. Sraz na nádraží Plzeň - zastávka 23. 1. v 7h 15min
  • Stravování: Plná penze v hotelu Stella, začínáme obědem a končíme snídaní. Snídaně formou švédského stolu, obědy a večeře v hotelové restauraci. Poslední den pobytu v pátek 27.1. není již na hotelu zajištěn oběd. Stravování bude řešeno individuálně v restauraci. (nutno vybavit děti penězi na oběd)
  • Vybaveni: Lyžařskou výzbroj pro sjezdové lyžování – lyžařské boty (přeskáče), hůlky, seřízené sjezdové lyže (doklad o seřízení lyží!!!), lyže s hůlkami ve vaku nebo svázané k sobě. lyžařskou výstroj -!PŘILBA!, sjezdové a sluneční brýle , rukavice, lyžařská bunda a kalhoty, lyžařské podkolenky, funkční spodní prádlo, čepici. Ostatní- pantofle, domácí oblečení na hotel, pyžamo, plavky, ručník, osušku, malý batůžek, hygienické potřeby, opalovací krém, psací potřeby, společenské hry, kapesné v CZK. Doporučujeme mít věci v jednom zavazadle, lyže ve vaku.
  • Povinné doklady: kartička pojištěnce, prohlášení rodičů o bezinfekčnosti dítěte (odevzdáte při odjezdu ráno na nádraží), doklad o seřízení lyží!
  • Ostatní: Používání mobilních telefonů bude povoleno během dne. Po večerce platí přísný zákaz používání (děti se musí vyspat). Škola neručí za ztrátu nebo poškození.

Kontakt: Mgr. Jan Žanda e-mail: zandaja@zs10.plzen-edu.cz

Program:

• pondělí: odjezd, lyž. výcvik, přednáška o technice lyžování
  • úterý: lyž. výcvik, přednáška Horská služba
  • středa: lyž. výcvik, návštěva Železné Rudy
  • čtvrtek: lyž. výcvik, zhodnocení kurzu, hry
  • pátek: lyž. výcvik, odjezd
  • Program bude závislý na počasí, stavu sněhu a dalších faktorech a může být změněn.