Návštěva Planetária v Techmanii

Dnes žáci VI. A, VI. B a VII. B navštívili plzeňské Planetárium v Techmania Science Center. Exkurze byla velmi zajímavá a poučná.
Nejdříve jsme viděli promítání v kopuli. Byly to snímky o podzimních souhvězdích a o vzniku života na Zemi. Pak jsme dostali pracovní listy a procházeli jsme si výstavu o vesmíru. Vojtovi se nejvíce líbil model tornáda, Filipovi kouřová clona ze suchého ledu a třeba Honzovi se líbily modely raket a vesmírných modulů. Největší zážitek na nás čekal úplně nakonec – gyroskop! Šimon a Filip si vyzkoušeli na vlastní kůži stav přetížení a jejich svačiny zůstaly bezpečně v jejich žaludcích. Zatleskali jsme jim!
Návštěva planetária byla opravdu zábavná a moc jsme si ji užili.

Matěj Vogeltanz a Šimon Maur, 6. B
Prohlédněte si fotografie z exkurze zde.