Kde nás najdete?

10. základní škola Plzeň,
nám. Míru 6,
příspěvková organizace
301 00 Plzeň

GPS: 49° 43‘ 55.65” N,
13° 22‘ 18.57” E (347 m n.m.)
Najdete nás zde

10. základní škola na mapě

Škola online

Office Arena 2013

Ve čtvrtek 9. května 2013 se Klárka Forejtová, žákyně 9. B třídy po zdolání školního a krajského kola zúčastnila celostátního finále soutěže Office Arena 2013 v Praze, kde poměřila síly s 30 nejlepšími žáky a studenty z celé České republiky a Slovenska. Soutěž se konala v sídle Microsoftu, a tak soutěžící měli možnost se podívat do zákulisí, kam se jen tak nikdo kromě zaměstnanců nedostane.

    

Ve finále měla za úkol prezentovat před ostatními soutěžícími a porotou projekt, na kterém pracovala během jednotlivých kol. V rámci svého projektu musela při jeho tvorbě prokázat perfektní znalost jednotlivých programů balíku Office a následně svoji prezenční schopnost před porotou. Klárka se mezi tři nejlepší sice nedostala, ale určitě to pro ni byla skvělá zkušenost do budoucna. Více informací zde

Děkujeme za skvělou reprezentaci školy :o)

Návštěva sousedů

V týdnu od 3. - 7. června 2013 navštíví naši školu vzácní hosté - skupina  čtyř žáků v doprovodu svého učitele ze Slovenska. V dopoledních hodinách se zúčastní výuky ve škole, odpoledne je pro ně připraven zajímavý program. Prohlédněte si plakát k akci.

        

Blahopřejeme Klárce Forejtové (IX. B), která uspěla s tímto zajímavým projektem v rámci soutěže Microsoft Office Arena 2013 a postoupila do celostátního kola. Více informací zde

V krajském kole se umístila na 2. místě Pavla Bechynská (IX. B).

Obě žákyně vypracovaly během února své projekty nejlépe ze všech žáků 7. - 9. tříd naší školy a zaslouženě reprezentovaly 10. ZŠ na krajském kole, které se uskutečnilo 24. dubna v Praze.

Cílem soutěžního projektu bylo naplánovat pětidenní výměnný pobyt pětičlenné skupiny, tj. zajistit dopravu, ubytování, stravování, kulturní program, možnosti sportování a relaxace. Jednotlivé úkoly žáci zpracovávali v programech

  • Word (celkový popis projektu)
  • Excel (finanční náklady pobytu)
  • PowerPoint (prezentace celého projektu)
 

Oficiální informační server města Plzně Bezpečná Plzeň  Centrum robotiky  Fraus YouTube Recyklohraní Smart vzorová škola Facebook