Podpora technických dovedností žáků Plzeňského kraje

Žáci 9. ročníků se zúčastnili projektu „Podpora technických dovedností žáků Plzeňského kraje“.

Filip Fraus a Ondřej Kuba reprezentovali naši školu ve velkém finále soutěže technických dovedností a zúčastnili se i závěrečné konference projektu, která se uskutečnila dne 3. 6. 2014 na SOUE Plzeň. Měli možnost si zasoutěžit se žáky ze 17 ZŠ celého Plzeňského kraje. Celkem se velkého finále zúčastnilo 72 žáků, 36 soutěžních dvojic. Filip Fraus a Ondřej Kuba obsadili výborné 7. místo. Navíc dosáhli ze všech týmů nejlepšího výsledku v teoretické části - kvíz z fyziky.

Účastníci soutěží se shodli, že je koncept soutěže technických dovedností velmi zaujal. Bavila je především týmová práce, společné hledání problému, radost ze zapojení obvodů a jejich fungování, zvukové a světelné efekty sestavených projektů a soutěžní atmosféra.