Ponožkový den, aneb Na každou nožku jinou ponožku

Máme za sebou dva týdny, kdy jste nosili oblečení podle zadání. Doufáme, že jste si barevný i zábavný týden užili. Prohlédnout fotografie si můžete na webu školy.

Nyní pro vás máme akci zvanou Ponožkový den, aneb Na každou nožku jinou ponožku.

Na 21. března připadá každý rok Světový den Downova syndromu. Toto datum není vybráno náhodně. Downův syndrom se totiž vyznačuje jedním přebývajícím chromozomem 21. Někdy se také označuje tento syndrom jako trizomie 21. chromozomu. Normálně máme každý tyto chromozomy dva, osoby s Downovým syndromem mají tři, tedy 3 chromozomy 21, datum 21. 3. Světový den Downova syndromu má tradiční symbol nesourodý pár ponožek, který ukazuje příčinu tohoto celoživotního onemocnění – poruchu chromozomu ve tvaru písmene X.

Zveme tímto všechny, aby v úterý 21. března přišli s odlišnými ponožkami a podpořili tak lidi s Downovým syndromem.