Projekt Web Rangers

Nabídku na zapojení do projektu Web Rangers získali žáci ve věku 13 - 15 let z celé České republiky. Cílem projektu je motivovat teenagery z celé České republiky, aby mezi sebou šířili znalosti a zkušenosti s bezpečným užíváním internetu.

8. ledna 2014 obdržel žák VII. B naší školy Petr Kanaloš e-mail o přijetí do toho projektu - iniciativu českého Googlu ve spolupráci s GEG ČR a E-Bezpečím. V pátek 31. 1. se spolu s dalšími 32 vybranými uchazeči zúčastnil setkání zaměřeného na bezpečné chování na internetu v kanceláři českého Googlu v Praze.

Seminář byl velmi zajímavý, dozvěděl jsem se nové věci a odstrašující případy kyberšikany na internetu. Bylo o nás dobře postaráno a vyzkoušeli jsme si práci s chromebooky. Na konci semináře jsme dostali papíry s inspirací na naše projekty. Prostředí v českém Google mě velmi překvapilo: velmi přátelská a pohodová atmosféra, perfektní vybavení a prostředí pro zaměstnance. Jedním slovem to bylo úplně GOO_____________D!!!:D"

Nyní už Petra čeká práce na svém vlastním projektu, v rámci komunity Web Rangers může sdílet nápady, radit se s ostatními, bude mít k dispozici dospělé mentory pro případ, že se bude chtít na cokoliv zeptat a poradit se ohledně svého projektu. Na dokončení projektů budou mít Web Rangers zhruba jeden měsíc. Všichni se opět sejdou v Praze, kde autoři nejvydařenějších projektů odprezentují svoji práci před zaměstanci českého Googlu.