Recitační soutěž

43. ročník Celostátní přehlídky dětských recitátorů se uskutečnil na naší škole v únoru a v březnu.
Školní kolo se uskutečnilo 26. 2. 2014, zúčastnilo se 20 recitujících, kteří soutěžili ve čtyřech věkových kategoriích podle daných pravidel.
Z každé kategorie postoupili do obvodního kola ti, kteří se umístili na prvním a druhém místě.

• I. kategorie: Gabriela Šromová (III. B)
  • II. kategorie: Veronika Veselá (IV. B), Ester Kunstműllerová (V. A)
  • III. kategorie: Sára Jíchová (VI. B), Nicola Vaňková (VI. B)
  • IV. kategorie: Radim Vítek (VIII. B)

Obvodní kolo pro obvod Plzeň – Bory (2. ZŠ, 10. ZŠ, 11. ZŠ, 26. ZŠ a Masarykovo gymnázium) se uskutečnilo 12. 3. 2014 na naší škole, která je tradičně pořádající školou pro obvodní kolo soutěže. V obvodním kole soutěžilo 27 sólistů ve 4 věkových kategoriích podle daných pravidel. Z každé kategorie postoupili do okresního kola (Plzeň – město) ti, kteří se umístili na prvním a druhém místě. Z naší školy do okresního kola postoupila Veronika Veselá ze IV. B v II. kategorii a v IV. kategorii postoupil Radim Vítek z VIII. B.

V sobotu 22. března se uskutečnilo okresní kolo Celostátní přehlídky dětských recitátorů.  V SVČ Pallova soutěžili recitátoři ve 4 věkových kategoriích z celé Plzně, kteří postoupili z obvodních kol. Naši školu výborně reprezentovali Veronika Veselá ze 4. B a Radim Vítek z 8. B.

• Veronika ve své 2. kategorii získala krásné 4. místo ze 14 soutěžících.
  • Radim rovněž pěkně uspěl, protože ve své 4. kategorii byl odbornou porotou zařazen mezi 6 nejlepších ze 14 soutěžících.

Oběma blahopřejeme, protože obstát v této recitační soutěži je opravdu těžké. Věříme, že úspěšní budou i v příštím školním roce.