Sedmáci na akci v Knihovně města Plzeň

Ve čtvrtek 6. října byli žáci sedmého ročníku pozváni na besedu do Obvodní knihovny Bory. Proběhlo zde velmi milé setkání se spisovatelkou Evou Dolejšovou, autorkou knihy Parkourista, a Davidem Kašpárkem, dvojnásobným mistrem ČR v parkour/freerunningu. Autorka knihy přečetla krátké ukázky, seznámila nás se skvělými ilustracemi a pověděla nám, co ji vedlo k napsání tohoto díla. David Kašpárek vysvětlil hlavně, co je parkour a k čemu slouží. Venku nám předvedl i některé cviky a namotivoval některé děti, dokonce i paní spisovatelku, aby zkusily výzvu – desetiminutová výdrž v pozici prkna.