Škoda Bike 2013

V sobotu 11. 05. 2013 v 10:00 h. vyrazila dvě družstva 10. ZŠ ve složení Forejtová K., Lišková A., Šloufová T., Jelínek F., Roth V., Jančík L., Krast J. a Korda I. na horských kolech z areálu Škoda sport parku směr Radyně. Žáci se již podruhé zúčastnili 10. ročníku tradičního plzeňského Škoda Bike Marathonu, kde poměřili síly s necelou tisícovkou závodníků.
Přes velkou nepřízeň počasí cestu dlouhou 35 km plnou nástrah a překážek  zvládly oba týmy  úspěšně a v pořádku dorazit do cíle (mapa). I když ani jedno družstvo nestanulo na bedně vítězů, pro nás jsme byli všichni vítězové. A tak nezbylo než se řídit naším heslem, který jsem si vzali za své: „Není důležité zvítězit, ale hlavně na kole hezky vypadat“.

.

Velké díky patří i doprovodnému týmu na občerstvovačce, který nás po celou dobu závodu podporoval a v cíli na nás čekal se suchým oblečením. Stejně tak děkujeme všem maminkám, které nás vzaly zpět domů, i když jsme vypadali jako kdybychom se prali v bahně :).
Sportu zdar a cyklistům zvláště. F. J.