Soutěž - Moje čtenářská třída

Třída III. A se zapojila do soutěže „Moje čtenářská třída“, která probíhala v 1. pololetí školního roku 2015 / 2016.

Podmínkou soutěže bylo vyplnění přihlašovacího archu, do kterého jsme průběžně zapisovali počet přečtených knih a celkový počet čtenářů Knihovny města Plzně.

• Od září do konce ledna přečetli žáci naší třídy 220 knih.
  • Vytvořili jsme v rámci slohu a výtvarné výchovy svoji vlastní kuchařku.
  • Při hodinách čtení jsme vyrobili velkou papírovou koláž o přečtených knihách s oblíbenými postavami a spisovateli.

Zdrojem inspirace byly pro děti zatím knihy z domácí knihovny. Věříme, že se řady šesti pravidelných čtenářů knihovny v budoucnosti rozšíří, k čemuž jistě motivační akce vyhlašované Knihovnou města Plzně můžou jen prospět. Po ukončení soutěže jsme obdrželi poděkování za účast od vedoucí obvodní knihovny Bory Mgr. Kateřiny Smílkové. Současně jsme dostali pozvánku na Slavnost 140. výročí Knihovny města Plzně, která se koná 19. 3. 2016. Pro děti zde bude po celý den připraveno mnoho zajímavých akcí. Na špici v soutěži „Moje čtenářská třída“ jsme se v silné konkurenci dalších 20 tříd z celé Plzně neprobojovali, ale porota naši účast a vytvořené výtvarné práce ocenila diplomem.

Pravidla soutěže