Soutěž v recitaci

I v letošním školním roce na naší škole proběhlo školní a obvodní kolo 42. ročníku Přehlídky dětských recitátorů. Školní kolo proběhlo již 13. února a soutěžilo 15 sólistů ve čtyřech věkových kategoriích, kteří do školního kola postoupili z kol třídních.

V obvodním kole, které se uskutečnilo 6. března, naši školu reprezentovali jeden žák a tři žákyně: Jakub Navrátil z III. A a Veronika Veselá z III. B v I. kategorii, Ester Kunstmüllerová z IV. A a Nicola Vaňková z V. A v II. kategorii. A byli jsme úspěšní, protože mezi sólisty ze všech základních škol na Borech i z Masarykova gymnázia (nižší ročníky) Veronika Veselá získala ve své kategorii 1. místo a Nicola Vaňková získala ve své kategorii 2. místo.

Obě recitátorky postupují do okresního kola pro Plzeň – město, které se uskuteční 23. března v SVČ Pallova.
Veronice a Nicole blahopřejeme a budeme držet palce v okresním kole.