Projekt pro podporu zdraví

Žáci a pedagogové vybraných tříd 1. - 5. ročníků jsou od školního roku 2005/06 zapojeni do kompenzačního programu, který byl schválen a zařazen do dotačního programu MZ ČR Národní program zdraví - projekty podpory zdraví 2006.

Garantem tohoto programu je MUDr. J. Langmajerová z Ústavu hygieny LF UK v Plzni. Projekt byl vypracován ve spolupráci s PaeDr. M. Bursovou z katedry Tv FPE ZČU. Učitelky na I. stupni byly odborně proškoleny a děti v jejich třídách se se souhlasem svým rodičů mohly do programu péče o své zdraví aktivně zapojit.

• během šk. roku se děti učí cviky zaměřené na prevenci výskytu vadného držení těla a na kompenzaci nadměrné statické zátěže
  • provádí se kontrolní měření držení těla a svalové testy u žáků zapojených do tohoto programu
  • paní MUDr. J. Langmajerová vede po celý školní rok zájmový útvar Zdravá záda