CodeWeek 2021

Také v letošním roce se žáci II. stupně naší školy zapojí do celoevropského týdne programování Codeweek 2021 - tentokrát nejen v rámci výuky informatiky, ale nově také během hodin německého jazyka.

Autíčka na dálkové ovládání

Žáci se díky hře na autíčka na dálkové ovládání naučí příkazy v německém jazyce (vpřed, zpět, vlevo, vpravo, zastav, nahoru, dolů, …). Během této unplugged aktivity (bez počítače) budou rozvíjet spolupráci a komunikaci v cílovém jazyce. Vyzkouší si naprogramovat cestu pro autíčko pomocí příkazů a budou sledovat, zda autíčko (= žák) splnilo všechny zadané příkazy.

První kroky v programování

Žáci VI. A, VI. B a VII. B si v říjnu vyzkoušejí programovat v různých aplikacích. Nezapomeneme na Ozoboty, robotické stavebnice Lego WeDo a deskovou hru Scottie Go!