Dopravní soutěž mladých cyklistů

Soutěž vyhlašuje Ministerstvo dopravy - BESIP se spolu s vyhlašovateli, kterými jsou MŠMT, Policejní prezidium Policie České republiky, Český červený kříž, Ústřední automotoklub ČR. Cílem soutěže je:

• podněcovat a zvyšovat zájem žáků o dopravní výchovu (a motorismus),
  • ověřovat znalosti žáků – cyklistů, jejich dovednosti v uplatňování pravidel silničního provozu na pozemních komunikacích, v technice jízdy a první pomoci,
  • přispívat ke zvýšení efektu výchovně-vzdělávací práce při dopravní výchově ve školách, ke správnému a bezpečnému chování žáků v provozu na pozemních komunikacích a tím napomáhat snižování nehodovosti dětí,
  • vytváření návyků ohleduplnosti k ostatním účastníkům silničního provozu na pozemních komunikacích a ochotě dodržování pravidel provozu na pozemních komunikacích.

Soutěže se účastnili žáci 2. stupně 8. a 7. tříd: Filip Lyer, Marek Štefan (VIII. B), Zuzana Huclová, Kristýna Vlčková VII. A). Celkové umístění na 6. místě, z jednotlivců nejúspěšnější byl Filip.

Soutěžilo se v disciplínách: Jízda na DDH, Jízda zručnosti, První pomoc a Labyrint.

Soutěž je organizačně velmi dobře připravena. U žáků přítomnost složek vyvolává respekt. Náročnost soutěže je hlavně v disciplíně zručnosti.