E-Twinningový projekt pokračuje

Třída VII. B pokračuje ve svých aktivitách v rámci mezinárodního e-twinningového projektu Financie hrou/Finance hrou. Žáci obou tříd si vytvořili vlastní avatary, které využili na svých profilech v rámci portálu a také rozhodli o vítězném logu projektu hlasováním v rámci Twinspace.

Vytváření vlastní deskové hry Pole života

Spolupracujeme, sdílíme, navrhujeme, modelujeme a tiskneme. V květnu a červnu vytváříme společně deskovou hru. V jednotlivých týmech se domlouváme na otázkách (využíváme fórum ve Twinspace, sdílené tabulky Google). Všichni navrhujeme figurky a kostky pro samotnou hru, modelujeme v aplikaci Tinkercad - vybíráme nejlepší návrh a tiskneme na 3D tiskárně.

On-line setkání

Ve čtvrtek 21. dubna se uskutečnilo druhé on-line setkání tříd. Od prvního setkání si žáci vytvořili vlastní avatary, doplnili své profily a vytvářeli loga projektu. Následně se už představilo všech pět česko-slovenských skupin a společně spolu v rámci fóra děti diskutovaly o tvorbě samotné deskové hry, přípravě otázek a realizaci hracího pole.