Finanční gramotnost

Na přelomu listopadu a prosince proběhlo školní kolo 11. ročníku Soutěže finanční gramotnost.
Každoroční celostátní soutěž připravuje organizace METODICA spolu s Evropskou asociací finančního plánování (EFPA) a s podporou MŠMT ČR. Žáci I. stupně řešili online formou 15 otázek, na žáky II. stupně čekalo celkem 20 úkolů. Děti si porovnávaly své znalosti o hospodaření a fungování světa peněz.
Nejlépe si vedli páťáci - Jan Broch, Adéla Nová a Karel Suchánek, ze sedmáků Eliška Maříková, Roman Švadlenka a Marek Nesveda. Zatímco ve školním kole žáci soutěží jako jednotlivci, v okresním kole vytvoří tým a při plnění úkolů budou spolupracovat.