Finanční gramotnost

Každoročně se žáci naší školy zapojují do soutěže Finanční gramotnost.

Školní kola

Na přelomu listopadu a prosince nejprve proběhlo školní kolo 11. ročníku Soutěže finanční gramotnost
Žáci I. stupně řešili online formou 15 otázek, na žáky II. stupně čekalo celkem 20 úkolů. Děti si porovnávaly své znalosti o hospodaření a fungování světa peněz.
Nejlépe si vedli páťáci - Jan Broch, Adéla Nová a Karel Suchánek, ze sedmáků Eliška Maříková, Marek Nesveda a Kristýna Vlčková. Zatímco ve školním kole žáci soutěží jako jednotlivci, v okresním kole vytvoří tým a při plnění úkolů budou spolupracovat.

Okresní kolo

V pondělí 24. ledna a v úterý 25. ledna se týmy žáků I. i II. kategorie úspěšně zúčastnily okresního kola soutěže Finanční gramotnost a obsadily 1. místo. Každoroční celostátní soutěž připravuje organizace METODICA spolu s Evropskou asociací finančního plánování (EFPA) a s podporou MŠMT ČR.
Blahopřejeme a držíme palce při vytváření praktického projektu a účasti v krajském kole soutěže.

Krajské kolo

Zapojení obou týmů do krajského kola soutěže Finanční gramotnost znamenalo vyplnění soutěžního testu, vypracování případové studie na zadané téma a její prezentací před porotou.

• Tým I. stupně zvládl test bez jediné chyby. V rámci projektu děti vytvářely vlastní prezentaci sportovního dne, která obsahuje program akce, organizaci, rozpočet a vytvoření letáku.

• Tým II. stupně odpověděl na test s jednou chybou. Žáci zpracovali projekt zaměřený na čtyřdenní poznávací výlet včetně videa o práci týmu.

On-line prezentace žáků před porotou

V polovině dubna oba týmy prezentovali v prostředí MS Teams své vypracované případové studie před odbornou porotou. Po vyhodnocení jednotlivých částí krajského kola se tým žáků I. stupně umístil na 1. místě, sedmáci skončili v krajském kole druzí. Blahopřejeme a držíme palce v celostátním kole v České národní bance.