Kde nás najdete?

10. základní škola Plzeň,
nám. Míru 6,
příspěvková organizace
301 00 Plzeň

GPS: 49° 43‘ 55.65” N,
13° 22‘ 18.57” E (347 m n.m.)
Najdete nás zde

10. základní škola na mapě

Škola online

Global Money Week 2021 na naší škole

Žáci naší školy se úspěšně zapojili do online Global Money Week 2021 na podporu finanční gramotnosti dětí.
V týdnu 22. 3. do 28. 3. 2021 probíhaly  akce zaměřené na podporu finančního vzdělávání dětí a mládeže v rámci celosvětové kampaně Organizace pro ekonomickou spolupráci a rozvoj Global Money Week, tentokrát však pouze distančně.
Letošní téma je „Take care of yourself, take care of your money“ (Postarej se o sebe, postarej se o své peníze). Cílem GMW je napříč generacemi kultivovat povědomí o penězích, jejich získávání a efektivním hospodaření s nimi. Hlavní myšlenkou je vychovat generaci, která bude schopná předcházet budoucím krizím díky rozvoji finančního vzdělání a přístupu k finančním službám.

Soutěž Finanční gramotnost

I. stupeň

Celkem 51 žáků naší školy řešilo 15 otázek v časovém limitu 30 minut online formou ve školním kole jako jednotlivci. Hodnotila se správnost odpovědi a čas.

Po vítězství ve školním kole a únorovém okresním kole se tým děvčat V. A a V. B ve složení Markéta M., Alžběta V. a Kristýna Ž.  zúčastnil v úterý 23. března krajského finále soutěže Finanční gramotnost a podařilo se mu obsadit celkové 2. místo. Tohoto finále se zúčastnily týmy z Prahy, Karlovarského, Libereckého, Plzeňského, Středočeského a Ústeckého kraje, soutěžilo přibližně 1 000 žáků z celé ČR
Děvčata si připravila kreativní úkol na téma: “Jak byste se chtěli učit o financích u vás na škole” a během on-line soutěžního dopoledne vyplnila společně test zaměřený na finanční gramotnost. Prezentaci a krátké video připravila Alžběta a porota ho ohodnotila také 2. místem.

     
 
II. stupeň

Školního kola se zúčastnilo celkem 87 žáků naší školy, v časovém limitu 30 minut online formou řešili 17 otázek. Nejlépe si vedly Eliška M., Helena J. a Elena B. (všechny IX. A), postoupily proto do okresního kola, ve kterém zvítězily.
Ve čtvrtek 25. 3. děvčata z IX. A změřila své znalosti a dovednosti s týmy z Plzeňského, Jihočeského, Ústeckého a Libereckého kraje a vybojovala 3. místo.
Soutěže se zúčastnilo více než 5 000 žáků z celé ČR.

Děvčata, děkujeme za úspěšnou reprezentaci naší školy a držíme palce oběma týmům v dubnovém celostátním finále.

European Money Quiz

Celoevropské soutěže European Money Quiz ve finanční gramotnosti se účastníme již čtvrtým rokem. Tentokrát se zapojili žáci IX. A. Cílem je zlepšit finanční znalosti žáků ve věku od 13 do 15 let. Pořadatel soutěže je Evropská bankovní federace, koordinátorem v ČR Česká bankovní asociace.

Ze třídního kola, které proběhlo na začátku března on-line na platformě Kahoot, postoupila Helena J. a Nikola T. Obě dívky odpovídaly na otázky z finanční gramotnosti, důležité bylo odeslat svůj názor nejen dobře, ale i co nejrychleji.

 

Oficiální informační server města Plzně Bezpečná Plzeň  Centrum robotiky  Fraus YouTube Recyklohraní Smart vzorová škola In(tenet) generation Facebook